جستجو کردن

لیست قیمت نایلون عریض همراه با توضیحات کامل و آشنایی

قیمت نایلون عریض بسته به تعداد لایه ها، ضخامت و ابعاد بکار گرفته شده در تولید نایلون تعیین می گردد و قیمت نایلون به روز می باشد برای اطلاع از قیمت نایلون عریض می توانید با مشاور فروش تماس حاصل نمایید.

نایلون عریض

نایلون عریض از آن جهت که دارای پهنا و عرض زیادی است به پلاستیک عریض نیز معروف است.
نایلون های عریض به دلیل داشتن عرض زیاد در پوشش دهی وسیع برای یک فضای مشخص زیاد مورد استفاده قرار می گیرد نایلون عریض از پرکاربردترین انواع پلاستیک های صنعتی در زمینه پوشش دهی در اندازه های و ابعاد بزرگ برای رفع نیاز مشتریان تولید می شود.

نایلون عریض

مشخصات نایلون های عریض

بسته به تعداد لایه ها، ابعاد و ضخامتی که در آن به کار گرفته می شود ابعاد معمولا در ایران نایلون عریض از عرض 2 متر تا عرض 24 متر قابل تولید است و این عرض نایلون بنا به سفارش مشتری تولید می گردد. تعداد لایه ها نایلون های عریض در لایه های مختلفی از جمله تک لایه، دو لایه، سه لایه، پنج لایه تولید می شود.
به میزانی که لایه های نایلون بیشتر شود به همان میزان هم کیفیت و استقامت آن افزایش می یابد
بین 30 تا 300 میکرون قابل تغییر است و هرچه ضخامت نایلون ها افزایش یابد مقاومت آن ها نیز افزایش می یابد این ضخامت نایلون بسته به نیاز مشتری تولید می گردد و تعیین کننده ضخامت خود مشتری می باشد.

نایلون عریض

کاربرد نایلون عریض در گلخانه

کاربرد نایلون های عریض در صنعت های مختلف می باشد چرا که می توان در حوزه ساختمان سازی، کشاورزی، گلخانه داری به کار گرفته شود
نایلون عریض برای پوشش دهی محیط گلخانه مورد استفاده قرار می گیرد به جهت رشد بهتر گیاه و مانع سوختگی محصول داخل گلخانه یکسری مواد افزودنی در هنگام تولید به پلاستیک نایلون اضافه می کنند.

نایلون عریض

کاربرد نایلون عریض در زمین های کشاورزی

نایلون کشاورزی در زمین های کشاورزی به جهت کمک رشد گیاهان مورد استفاده قرار میگیرد، در پرورش قارچ و همچنین در بهبود بهره وری و بالا بردن کیفیت محصولات کمک شایانی می کند.

نایلون عریض

کاربرد نایلون عریض در ساختمان

نایلون ساختمانی در کارهای عمرانی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
بعضی مواقع ساختمان هایی که به صورت نیمه کاره باقی مانده به جهت محافظت از وسایل ساختمانی، ساختمان و تجهیزات از این نایلون به عنوان کاور به کار گرفته می شود
همچنین برای جلوگیری از نفوذ سیمان و رطوبت به عنوان یک پوشش دهنده در کف سازی و سقف سازی ساختمان استفاده می شود.

نایلون عریض

 لیست قیمت نایلون عریض

اسم محصول                                     قیمت
نایلون عریض عرض 2 متر به طول 5 متر     155000   تومان
نایلون عریض عرض 2 متر به طول 65 متر   1500000  تومان
نایلون عریض عرض 3 متر به طول90متر     2450000  تومان
نایلون عریض عرض 3 متر به طول 5 متر     190000   تومان
نایلون عریض عرض 4 متر به طول 5 متر     280000   تومان
نایلون عریض عرض 4 متر به طول 65 متر   2850000  تومان
نایلون عریض عرض 6 متر به طول 55 متر   2850000  تومان
نایلون عریض عرض 6 متر به طول 5 متر     400000   تومان
نایلون عریض عرض 8 متر به طول 5 متر     500000   تومان
نایلون ضخیم عرض 8 متر به طول 45 متر   3300000  تومان

نایلون عریض

پر کاربردترین افزودنی‌های پلاستیک عریض

برای آنکه پلاستیک های عریض خاصیت منحصر به فردی داشته باشند باید در طی فرآیند تولید یکسری افزودنی های به آن بیفزاییم پرکاربردترین ابزودنی های پلاستیک ارید شامل مواد زیر است

1. افزودنی ضد اشعه ماورای بنفش (Anti UV)
2. افزودنی جاذب اشعه مادون قرمز (IR Absorber)
3. افزودنی ضد الکتریسیته ساکن (Anti Static)
4. افزودنی ضد مه (Anti Fog)

افزودنی ضد اشعه ماورای بنفش (Anti UV):

نایلون های عریض برای پوشش دهی مکان خاصی مورد استفاده قرار می گیرد، به منظور جلوگیری از این که در ساعت زیادی در مجاورت نور خورشید و آفتاب قرار میگیرد و مقاوم باشد در برابر تغییر نکردن نایلون از لحاظ کاربرد، ظاهر و همچنین اشعه ماورو بنفش یکسری مواد افزودنی تثبیت کننده ضد یووی استفاده می شود که آن موجب مقاومت نایلون و افزایش طول عمر آن خواهد شد.
افزودنی جاذب اشعه مادون قرمز (IR Absorber):
نه لرز که در منطقه خیلی سرد بار استفاده قرار میگیره به منظور جلوگیری از کاهش شدید دما در محیط، تنظیم دمای محیط و خروج گرما از داخل محیط به بیرون از افزودنی ضد مادون قرمز استفاده می شود تا در مصرف و استهلاک تجهیزات صرفه جویی به عمل بیاد و در نهایت کیفیت محصولی که تولید می شود افزایش بیابد.

افزودنی ضد الکتریسیته ساکن (Anti Static):

نوع دیگری از افزودنی های نایلون عریض که مورد استفاده قرار می گیرد، افزودنی ضد الکتریسیته ساکن می باشد که به موجب آن جذب گرد و غبار کاهش پیدا می کند.

افزودنی ضد مه (Anti Fog):

نایلون عریض که برای پوشش دهی محیط گلخانه مورد استفاده قرار می گیرد موجب ایجاد قطرات شبنم در سطح داخلی بر روی پلاستیک گلخانه می شود اما برای پیشگیری از این موضوع باید افزودنی مواد ضد مه به نایلون عریض در هنگام تولید آن افزود.

همچنین تجمع قطرات شبنم بر روی محیط داخلی گلخانه بر روی نایلون عریض مانع این می شود که نور خورشید به اندازه کافی به گیاهان برسد، حتی می توان گفت که این قطرات شبنم مانند ذره بین می توانند عمل کنند به طوری که حرارتی که نور خورشید در هنگام تابیدن به نایلون عریض می شود و از این قطرات عبور می کند همانند ذره بین عمل می نماید به حدی که موجب می شود برگ گیاهان و محصولاتی که داخل گلخانه هستند دچار سوختگی شود .
یکی از راه هایی که مانع تعریق محیط داخلی نایلون عریض گلخانه می شود همین اضافه کردن مواد افزودنی ضد مه است به طوری که از دریافت نور خورشید را به اندازه مورد نیاز گیاهان صورت می گیرد و مانع سوختگی برگها می شود.

5 پاسخ

 1. سلام
  مقاله زیبا و کاربردی در باره نایلون عریض هست برای من مفید بود

  ⚙🏕 تجهیزات گلخانه آرکا تجارت

 2. باسلام واحترام
  مطلب بسیار عالی و مفید بود و باتوجه به تجربه من از پلاستیک عریض، ولی نکات جالب و جدیدی در مورد آن یاد گرفتم مخصوصا که این پلاستیک ها قابلیت ایزوله شدن دربرابر اشعه های مختلف و حتی مه را دارد. با آرزوی موفقیت

 3. نایلون های عرض در ساختمان سازی و در کشاورزی و در پوش گلخانه‌ها کاربرد دارند

 4. نایلون ساختمانی در کارهای عمرانی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد و در کف سازی و سقف سازی ساختمان استفاده می شود

  نانو فصلی نو

 5. نایلون های عریض به دلیل داشتن عرض زیاد در پوشش دهی وسیع برای یک فضای مشخص زیاد مورد استفاده قرار می گیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09107623721